sklep a vinohrady

Rádi Vás přivítáme ve vinařské obci Blatnička. Nabízíme Vám stylové posezení ve vinném sklípku VÍNO HRUŠKA u sálajícího krbu nebo v příjemném prostředí malebné vinárny. Pohostíme Vás lahodným moravským vínečkem a tradiční domácí kuchyní.


Součástí Vaší návštěvy může být i prohlídka našich vinic - příjemně strávený čas s výkladem o pěstování révy vinné s názornou ukázkou přímo ve vinici, kde je k tomuto účelu vybudována vyhlídková terasa.

Nacházíte se: úvodní strana > sklep a vinohrady

Sklípek a vinárna

Náš sklípek můžete využít po předchozí dohodě kterýkoliv den v roce. Sklípek s krbem má kapacitu 25-30 osob a nově zrekonstruovaná vinárna max. 50 osob. Prostory jsou vhodné pro firemní večírky, rodinné oslavy, školení a další akce.


Dle Vašeho přání pro Vás zajistíme ochutnávku s odborným výkladem našeho sommeliéra, cimbálovou muziku, večeři, teplý a studený raut, neomezenou konzumaci nealko nápojů, káv a jakostních a přívlastkových vín z naší produkce.

Všechny potřebné informace včetně cen najdete v této brožuře.

Naše vinohrady

Naše vinice pěstujeme v podhůří CHKO Bílých Karpat, které jsou charakteristické svým členitým povrchem s vysokou sklonitostí a nadmořskou výškou 320 m.n.m. Podloží je tvořeno vápencem, který dodává vínu aromatičnost, mineralitu a projev terroir, a také z jílovců s vysokým obsahem draslíku, díky kterému získávají vína svou typickou svěžest a extraktivnost. Jsou to půdy vododržné a réva na nich čerpá výživu i v suchých létech. Podnebí bioregionu má kladný vliv v době zrání hroznů. Teplé větry – föhny, vanou přes hřebeny Bílých Karpat, na kterých se vysuší a sestupem se oteplí. Střídáním těchto teplých dnů a chladných nocí dávají vínům nezaměnitelnou kořenitost, zvláště pak Ryzlinku rýnskému, Sylvánskému zelenému, rulandským odrůdám a Chardonnay.

Vyhlídková terasa

Naše vyhlídková terasa nabízí nádherný výhled na vinohrady a okolní krajinu Biosferické oblasti Bílé Karpaty. Na Vaše přání pro Vás připravíme ochutnávku vín přímo na vyhlídce, lehké občerstvení anebo večerní opékání u táborového ohně.