Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

Marketingové údaje

Marketingová data nám prozradí, na které reklamy jste klikli nebo jak jsou naše kampaně na sociálních sítích úspěšné.

Zavřít
Navštívit E-shop

Je víno bez alkoholu stále víno?

Je víno bez alkoholu stále víno?

Víno pro každou příležitost

 

 

Proč pít víno bez alkoholu?

I zarytý milovník vína se může dostat do situace, která mu nedovoluje jeho oblíbený nápoj konzumovat. Ať už vás čeká cesta za volantem, máte zdravotní omezení nebo jste se jen rozhodli alkohol na nějakou dobu vysadit, máme pro vás řešení – nealkoholické víno. Že to pak už není víno, ale jen mošt? Tak to se pletete. Všechny důležité látky, jako minerály, vitamíny a antioxidanty jsou zachovány. Stejně tak si víno zachovává charakteristickou vůni, barvu a aroma. Jediné, co chybí, je alkohol.

 

Dealkoholizovaná vína se vyrábějí ze stejných vín, jako jejich alkoholická verze.

 

Jak se takové víno vyrábí?

Základem dealkoholizovaných vín jsou klasická vína nebo sekty, která jsou procesem dealkoholizace zbavena alkoholu. Metod, jak dosáhnout výsledku je více, ale ne všechny postupy jsou k vínu šetrné a neovlivní jeho kvalitu a chuť. Proces, který využíváme i my, se jmenuje vakuová extrakce. Jak už název napovídá, významnou roli zde hraje vakuum. Díky němu dochází k odpařování alkoholu již při 30°C. Taková teplota navíc vínu nijak neublíží. Obsah alkoholu po skončení procesu je skutečně 0,0 %.

Dealkoholické víno má i své výhody

Přestože některé z vás absence alkoholu může zklamat, nebo dokonce odradit, jsou zde i výhody, proč dát dealkoholizovanému vínu šanci.

  • Víno bez alkoholu má méně kalorií. Pokud právě pracujete na své zdravější životosprávě, nebude pro vás takové víno žádným prohřeškem. Neobsahuje totiž tolik prázdných kalorií, jako klasické víno.
  • Konzumace dealkoholického vína je zdraví prospěšná. Pozitivní vliv na zdraví je dokonce větší než u alkoholické alternativy. Příznivě působí na pružnost cévních stěn a brání jejich ucpáním. Dále snižuje riziko infarktu a hladinu cholesterolu v krvi.
  • Je vhodné pro všechny. I řidiči nebo budoucí maminky si vychutnají požitek z vína naplno.

Vyzkoušejte vína z kolekce Viante a užijte si chuť vína bez následků alkoholu.

 

Zastavte se k nám na Viante

Stále pochybujete, jestli může víno bez alkoholu opravdu chutnat stejně jako to, na které jste zvyklí? Zastavte se za námi a ochutnejte vína z kolekce Viante. Přesvědčte se sami, že alkohol není podstatou vína, ale je toho mnohem víc. Těšíme se, až si s vámi připijeme.