zahraniční vína

Ze zahraničních vín jsme pro vás připravili výběr z osvědčených vinařských oblastí:

oblast Chille

oblast Francie

oblast Itálie

Nacházíte se: úvodní strana > produkty a služby > zahraniční vína

Chile – Maipo Valley

Vinice dnešního Chile jsou obdařeny nejlepšími přírodními podmínkami pro pěstování vína na světě.
Údolí Maipo Valley je umístěno v centralní části Chile, právě na jihu Santiaga, v oblasti svázané pohořím And. Údolí Maipo je domovem starých vinic, tyto staré vinice produkují vína neuvěřitelných finesí a komplexnosti. Štěrkovo-pískové podloží přispívá k odvodnění přebytečné vláhy a je ideální pro odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot, Carmenére a  Chardonnay.
Jenom pro zajímavost... Santa Alicia leží na úpatí And a území vinic má vnitrozemský typ klimatu s průměrnou roční teplotou 13,1°C. Průměrná maximální teplota v lednu je 29,8°C a minimální teplota v červnu je 1,7°C. Odlišnost mezi denní a noční teplotou v létě je více než 19°C.

SANTA ALICIA
V roce 1954 na plodných půdách v blízkosti hlavního města Chile, významný politik a obchodník pan Máximo Valdés založil vinice "Houses of Pirque" a s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti obchodování s vínem začal vysazovat Cabernet Sauvignon, Merlot, Sauvignon a Chardonnay. Po půl století a čtyřech generacích rodiny Valdés se ukázaly tyto vinice jako nejlepší příklad lásky k půdě a preciznosti k dosažení kvalitního produktu.
Dnes je vinařství nazýváno Santa Alicia  jako vyjádření úcty a vděku ženám, které v různých generacích opatrovaly toto jméno a prestiž. Tradice a dokonalost je obsažena v každé láhvi, doprovázena zkušenostmi, vysokou technologií a unikátním klimatem.

nabídka vína - oblast Chille

 

 

Francie – Alsasko

Alsasko je jediná klasická vinařská oblast Francie, která svou pověst vybudovala na koncepci odrůdových vín. Oblast produkuje bohatá suchá, ale i sladká vína s nádherně koncentrovanou hroznovou chutí. – Z 90% se zde vyrábí bílé víno. Nejznámější odrůdy pro tuto oblast jsou Riesling, Gewurztraminer, Pinot Gris, Pinot Blanc a Muscat. Tato oblast je obdařena mimořádným množstvím slunečního svitu a nízkými srážkami. Používá se vysoké vedení révy, aby byla chráněna před jarními mrazy. Alsasko je rozděleno na dvě podoblasti – Horní a Dolní Rýn. Horní Rýn se z hlediska produkce a kvality vína staví na první místo.

MOCHEL-LORENTZ
Od roku 1934 hospodaří rodinné vinařství  Mochel Lorentz  na vinici o rozloze 14 ha ( z toho 2 ha Grand Cru v trati Alternebrg de Bergbieten), která se nachází 25 km západně od Strasbourgu -  hlavního města Alsaska

nabídka vína - oblast Francie

 

 

 

Francie – Burgundsko

Domaine Jean-Pierre je situován v Pouilly-Fuissé. Je to krásné a skvostné vinařské území na jihu Burgundska, 10 km od města Macon. Vesnice je velmi dobře známá pro její výborné víno a pro její prehistorické "Roche", skalní masív ze Solutré. Je to jedna z turistických atrakcí v Burgundsku.

JEAN-PIERRE SÉVE
Jean-Pierre Séve: Můj pradědeček Pierre – Marie Séve se narodil 1875 a byl prvním mužem v naší rodině, který zasadil naše vinice a zužitkoval jejich jmění.  Jeho syn Francis Séve převzal jmění, vložil své srdce a duši a rozšířil Domaine.

nabídka vína - oblast Francie

 

Francie - Cotes-du-Rhone-Gigondas 

Gigondas je malé městečko středověkých hradeb, jež obklopují kamnenné ulice a domy. To celé je zasazena do krajiny, kde zelené porosty vévodí malebným kopcům, z nichž jako kontrast trčí k nebi bílé zuby vápencových skal. Vinice Gigondas se rozkládají na rozloze 1250 ha v jihovýchodním území Jižní Rhóny a sluneční svit je v tomto regionu až 2800 hodin za rok.
V roce 1971 získalo Gigondas plnou samostatnost a náhle začalo dotírat na trůn sousedního Châteauneuf-du-Pape, navíc za podstatně přijatelnější cenu.

SAINT - DAMIEN
Středně velké rodinné vinařství (11ha) dosahuje pod vedením zkušeného vinařského mistra Joëla Saurela výborné kvality.

nabídka vína - oblast Francie

 

Francie – Cotes-du-Rhone – Châteauneuf-du-Pape

V údolí Rhóny přicházejí na svět průbojná  energická vína. Především jde o plná červená vína, ale vzniká zde i hrstka okouzlujících bohatých bílých vín. Na jižním toku Rhóny se pěstuje 13 odrůd, ale jen málokterý výrobce pečuje o všechny. Nejvýznamnější  modré jsou Grenache, Mourvédre a Carignan.  V Cotes-du-Rhone si však úspěšně získává přízeň Syrah. Ten zároveň hraje důležitou roli v přední apelaci jižního toku Rhóny - Châteauneuf-du-Pape.

DOMAINE LA BOUTINIERE
Malé rodinné vinařství BOUTINIERE  bylo založeno v roce1920 pradědečkem současného majitele Fréderica Boutiniere. Obhospodařují 10 ha vlastních vinic v Châteauneuf-du-Pape  a všechny mají označení A.O.C.. Redukovaným výnosem jen  30 hl / hektar a ručním sběrem hroznů je docíleno prvotřídní jakosti. Vzhledem k historii vinařství je průměrné stáří vinic 70 let a to má za následek minerální a plná vína . Vinařství produkuje jenom 28 000 lahví ročně. Veškerá práce na vinicích a ve sklepě je rodinnou záležitostí což se v konečném výsledku projevuje ovocnými, kořeněnými, trvanlivými víny.
Vinice v Châteauneuf-du-Pape se proslavily neobvyklým povrchem, který tvoří ledovcem přinesené oblázky, které se během dne nahřejí a v noci dávají nastřádané teplo půdě.

nabídka vína - oblast Francie

 

Francie - Languedoc-Roussillion

Terroir je charakteristické geologickou rozmanitostí půdy, vysokou úrovní slunečného svitu a přímořským mikroklimatem, které má pozitivní vliv na mírné zrání hroznů, pro rozvoj aróma. Vince jsou osázeny odrůdami: Chardonnay, Sauvignon, Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon, Grenache.

DOMAINE  des Deux RUISSEAUX
Rodina Valéry  pracuje po několik generací k vítězné chvále vinařství Deux Ruisseaux.
Pro tuto rodinu pěstitelů je kvalita vína spojena s kvalitou hroznů. Vinařství je vybaveno vyspělou technologií a kvalitní tým se snaží, aby vyprodukované víno bylo v nejlepší kondici.

Pravidelně moniturují a kontrolují vinice a hrozny od jejich počatků zrození ve vinici až po jejich sklizeň a komplexní výrobu, které obhospodařují mistři svého řemesla a díky tomuto úsilí jsou schopni zákazníkům nabídnout nejen vysoce kvalitní vína, ale i vína pro potěšení.

nabídka vína - oblast Francie

 

Itálie – Toskánsko

Střední Itálie – Toskánsko je srdcem italského vinařství, které se za poslední generace posunulo rychlým krokem dopředu. Jedním z prvních vín s označením D.O.C.G. je červené víno Chianti.

Poggio Alloro (bio vína)
Bio farma a vinařství Poggio Alloro, nacházející se v kopcovité oblasti San Gimignano (Siena), je od roku 1971 majetkem tří bratrů Umberta, Amica a Bernarda Fioroni.
Jedinečnost a nedotčenost těchto vín spočívá v tom, že se rodí na vysoce slunných vinicích za použití přírodního organického hnojiva plně respektující životní prostředí a pravidla biologického zemědělství. Dnes je obhospodařováno 100 ha půdy a produkce láhvového vína je jednou z hlavních činností.

nabídka vína - oblast Itálie